IX kadencja Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Od listopada 2015 roku nieprzerwanie wykonuję mandat posła na Sejm RP z okręgu wyborczego nr 2 (Wałbrzych, Świdnica, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko).

W bieżącej, IX kadencji Sejmu RP jestem członkiem Komisji Obrony Narodowej (od 13.11.2019), członkiem Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej (od 23.01.2020) oraz członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku (od 13.11.2019).

41

Złożonych interpelacji poselskich

1

Złożonych zapytań poselskich

0

Wystąpień na posiedzeniach Sejmu

  • TREŚĆ WYSTĄPIEŃ NA POSIEDZENIACH SEJMU RP


VIII kadencja Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Rozwiń

Po raz pierwszy mandat posła na Sejm RP uzyskałem w listopadzie 2015 roku z okręgu wyborczego nr 2 (Wałbrzych, Świdnica, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko).

 

W VIII kadencji Sejmu RP byłem wiceprzewodniczącym Delegacji Sejmu i Senatu do ZP NATO (od 28.01.2016), a także członkiem Polsko-Kubańskiej Grupy Parlamentarnej (od 09.03.2017) oraz Komisji Obrony Narodowej (od 16.11.2015).

 

Ponadto do 21.09.2016 roku pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Praca w VIII kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej