Konkurs „Kartka do Europejczyka”

 • Konkurs „Kartka do Europejczyka” w 2019 r.
Kartka do Europejczyka
Kartka do Europejczyka

Wyniki konkursu

W konkursie zostało zgłoszonych 97 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów (wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki). Biorąc pod uwagę kryteria oceny prac przewidziane w regulaminie przyznano nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy uczestnictwa.

Uroczystość wręczenia nagród najlepszym autorom prac odbyła się 3 czerwca 2019 w Centrum Aktywnego Wypoczynku „AQUA-ZDRÓJ” w Wałbrzychu. Pan Tomasz Siemoniak Poseł na Sejm RP podkreślił wysoki poziom prac plastycznych oraz ogromne zainteresowanie konkursem. Wskazał również na dostrzeganie przez dzieci i młodzież dużego wpływu na wiele płaszczyzn członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej przez ostatnie 15 lat.

Laureaci pierwszych trzech miejsc oprócz nagród rzeczowych otrzymali od Posła Tomasza Siemoniaka zaproszenie na bezpłatny wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominek.

Lista nagrodzonych:

– w kategorii: szkoły podstawowe:

 • I miejsce – Kacper Jarocki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu
 • II miejsce – Bartłomiej Tomczak ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach
 • III miejsce ex aequo – Gaja Nowosielska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu oraz Julia Przybyszewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Westerplatte w Dzierżoniowie
 • wyróżnienia dla: Hanny Zakrawacz ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Korneli Śmietany ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Maksymiliana Budki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, Niny Wandy Małeckiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Poli Małeckiej  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Arkadiusza Marzewskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu oraz Pameli Ziembińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

– w kategorii: szkoły gimnazjalne:

 • I i II miejsca nie przyznano
 • III miejsce – Nicola Brużewicz z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wałbrzychu

– w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne:

 • I miejsce – Kacper Bieńka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
 • II miejsce – Wiktoria Suchańska z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
 • III miejsce – Julia Gruszka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
 • wyróżnienia dla: Kingi Paździor z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Mileny Powolnej z Zespołu Szkół Publicznych im. J. Pawła II w Kudowie-Zdroju oraz Aleksandry Zając z Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie


O konkursie:

Adresaci: Konkurs jest kierowany do szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów województwa dolnośląskiego: kłodzkiego, wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego i ząbkowickiego. Każda szkoła, która wyrazi chęć uczestnictwa, może zgłosić dowolną liczbę prac konkursowych (szczegóły przygotowania prac konkursowych znajdują się w załączonym regulaminie).

Głównym celem konkursu jest propagowanie tematyki związanej z Unią Europejską oraz rozwijanie postaw demokratycznych oraz proeuropejskich, w tym kształtowanie szacunku do historii, kultury i tradycji wśród dzieci i młodzieży.

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie największej korzyści dla regionu, z którego pochodzi uczeń z wejścia Polski do Unii Europejskiej na przestrzeni 15 lat, w formie kartki pocztowej zaadresowanej do kolegi/przyjaciela z innego kraju członkowskiego UE.

Uczestnicy najlepszych prac zdobędą nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach, a także zaproszenie na jednodniowy, bezpłatny wyjazd do Warszawy połączony ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP.

Harmonogram konkursu:

UWAGA ZMIANA TERMINU ZGŁASZANIA PRAC!

Do 30.04.2019 r. 17.05.2019 r. zgłoszenie prac konkursowych wraz z załącznikami (decyduje data wpływu prac do Organizatora) na adres: Biuro Poselskie Tomasza Siemoniaka Posła na Sejm RP ul. 1 Maja 3, 58-300 Wałbrzych z dopiskiem: KONKURS „Kartka do Europejczyka”.

Do 20.05.2019 r. powiadomienie drogą telefoniczną lub elektroniczną szkół zgłaszających Uczestników o miejscu i godzinie uroczystości zakończenia Konkursu i rozdania nagród.

Do 31.05.2019 r. rozstrzygnięcie Konkursu.

Do 21.06.2019 r. jednodniowy, bezpłatny wyjazd Laureatów Konkursu do Warszawy wraz ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP.

Szczegółowe informacje dostępne w Biurze Poselskim przy ulicy 1 Maja 3 w Wałbrzychu (nr tel. +48 732 562 631).

ZAŁĄCZNIKI:

 1. Regulamin konkursu
 2. Karta zgłoszenia
 3. Oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych na udział osoby niepełnoletniej